Vzkaz voličům

Vážený pane, vážená paní, za pár dní proběhnou i v Hradci Králové komunální volby, ve kterých mám tu čest být lídrem kandidátky strany Volba pro město.

Nejsem jistě sám, kdo se v těchto dnech bude pokoušet Vás přesvědčit, že byste měli dát svoje hlasy právě jemu. Přesto se odvažuji zaslat Vám tento nevyžádaný mail a požádat Vás o podporu.

Proč si myslím, že bych byl tím správným primátorem právě já? Nabízím něco, co žádný z mých protikandidátů podle mne nabídnout nemůže, tedy osmiletou zkušenost s řízením města Hradec Králové, obohacenou o dalších deset let putování po světě, kde jsem se často zabýval zase právě místní samosprávou a komunální politikou. Poznal jsem, jak to funguje a nefunguje v Evropě, na Balkáně, na Blízkém východě i v Americe. Naučil jsem se při tom mnohému, co bych teď rád využil ve prospěch města, které i po všem tom vandrování jednou provždy zůstává jediným místem, kde jsem opravdu doma.

Vím, že řada z Vás má dnes politiky a politiků plné zuby a chcete, aby je nahradili nějací jiní. Ale je tu velké riziko, že ti, co přijdou jako „nové tváře“ s mnoha lákavými a někdy zcela nereálnými sliby, se brzy ukážou stejní nebo dokonce horší, než ti před tím.

Říká se, že stromy nejlépe poznáte podle ovoce, které plodí. Dovolte mi pár příkladů:

Všichni dnes slibují boj proti korupci. Když mi přišel před skoro dvaceti lety nabídnout poprvé v mém životě úplatek jeden hradecký podnikatel, neprodleně jsem to oznámil na policii. Sice se nepodařilo ji prokázat, ale od té doby už to na mě nikdo nezkusil.

Podobně dnes kdekdo slibuje větší otevřenost a průhlednost radnice a lepší komunikaci. Během osmi let mého prvního primátorování byla zavedena řada věcí, které k tomuto cíli směřovaly. Otevřeli jsme například dveře pro jednání Rady i zástupcům opozice. Vytvořili jsme systém Komisí místních samospráv a pracovali jsme s nimi tak, že nebylo potřeba zakládat nová a nová občanská sdružení, aby si na Magistrátě a v Zastupitelstvu všimli, když v té či oné části města vzniká nějaký problém.

Dnes víte, jaké ovoce Vám přineslo současné vedení města. Jaké ovoce mohou přinést ti, které ještě neznáte? Budou umět stejně dobře tvořit a řídit, jako umějí dnes protestovat a nesouhlasit? A jakými budou, až jim zachutná moc?

Jaké ovoce nese můj strom, si ještě můžete pamatovat anebo si to třeba dohledat v archivech.  A podle toho se rozhodnout.

A? se rozhodnete jakkoli, dovolte mi ještě jednu poznámku na závěr. Ke zvolení primátorem nestačí jen okřížkovat toho, koho považujete za nejlepšího kandidáta. Chcete-li, aby se jím opravdu stal, dejte co nejvíce Vašich hlasů kandidátům, kteří jsou na kandidátce s ním. Nejlépe tedy, když mu dáte hlasy všechny. A jestli si přejete, abych byl primátorem právě já, máte to docela jednoduché. Stačí jeden velký křížek u čísla 1 před jménem "Volba pro město" hned v levém horním rohu té velké plachty, kterou před volbami dostáváte. A dál už ji ani nemusíte číst :-).

 

Nashledanou u voleb se těší a za Vaše hlasy předem děkuje


Martin Dvořák, kandidát strany Volba pro město na primátora města Hradec Králové

www.vpmhk.cz, www.martindvorak.cz

 

 

     Článek vložen: 07.10.2010, 22:53:30,