Martin Dvořák, VPM Hradec Králové
Úvodní stránka | právě prohlížíte ...  Aktuality

A jak to nakonec dopadlo?

Tisk článku


TOP09 nakonec podpořila vznik koalice, kam svým politickým ukotvením patří. A to je jistě dobře. Prokázala ovšem v mezidobí zajímavou schopnost vysvětlovat prakticky každý krok TOP jako obě? této strany s cílem dosáhnout to nejlepší možné řešení pro město. Není mi úplně volno z titulků a´la TOP prosadila ZMĚNU, nebo? se domnívám, že je to velice nepřesná zkratka toho, co se ve skutečnosti událo.

Pokusím se proto popsat genezi vyjednávání o složení městské rady z jiného pohledu. První večer po skončení voleb se sešli zástupci 5 stran politicky orientovaných napravo od středu a disponujících většinou hlasů v novém zastupitelstvu a shodly se, že jsou ochotny vyjednávat o společném vedení města. V této sestavě měla ODS 6 mandátů, HDK 5, TOP a VPM po 4 a DHK 2. Všichni jasně deklarovali ochotu a vůli zásadně obměnit budoucí vedení města v porovnání s minulým volebním obdobím. Z bývalého pětičlenného vedení v té době už byli tak jako tak ze hry 3 (pp.Herman, Malíř a Divíšek) a ODS byla ochotna nenominovat primátora, na což by v této sestavě nepochybně měli nárok. Velmi rychle se v dalších jednáních začala rýsovat shoda i v rozdělení míst v Radě, tedy 3+2+2+2+2 s tím, že každá ze stran bude mít jednoho placeného člena vedení města (primátor + 4 náměstci). Poněkud překvapivě proto zapůsobil požadavek TOP na 2 náměstky a další 2 radní, vznesený při dalším kole jednání. Je pravda, že tahle nehoráznost byla odmítnuta docela razantně a ani dnes s odstupem času to nepovažuji za chybu.

Od té chvíle ale začaly problémy, jednání se často odkládala, čas plynul a dohoda se rodila stále hůře. Osobně jsem se 28.října účastnil bilaterálního jednání mezi VPM a TOP, kde měl být rozřešen spor, zda náměstkem pro rozvoj bude ing. Nádvorník nebo doc. Šilhánková. Přednesli jsme si navzájem návrhy a varianty a pánové Nádvorník a Vedlich z jednání odešli s tím, že musí rozhodnout jejich stranické orgány, které se sejdou v pondělí  a v úterý 1. resp. 2. listopadu. K velkému překvapení ale pan Nádvorník přišel zkoprnělým partnerům již 31. října oznámit, že TOP z koalice vystupuje, nebo? jí „nedůvěřuje“.  A velice záhy se objevila informace, že TOP vstupuje do koalice s ČSSD, která jí nabídla místo primátora. Skoro by se zdálo, že pan Nádvorník zvolil holuba na střeše… Zbytek původní koalice nadále držel původní dohodu a stále opakoval, že čeká, až se TOP vrátí k jednání. TOP to vytrvale odmítala a lákala ke spolupráci s ČSSD pouze samotnou ODS, zřejmě proto, aby tím dosáhla té stále omílané ZMĚNY, kterou by podle jejich zvláštního vidění zaručila pouze kontinuita práce všech 6 členů minulého zastupitelstva za ODS, tedy dvou náměstků a  4 dosluhujících členů Rady za ODS. Tedy nešlo samozřejmě o žádnou změnu, ale o post primátora pro pana Nádvorníka.

Až ve chvíli, kdy svoji pochopitelnou primátorskou touhu konečně veřejně oznámila paní Orgoníková, pochopil konečně i pan Nádvorník, že primátorem nebude. A najednou bylo možno jednat znovu s původními partnery, místo ZMĚNY se v prohlášení opět objevila vůle hradeckých voličů po pravicovém vedení města a další pěkná slova. Pokud se nakonec podařilo dosáhnout dohody, bylo  hlavně díky ústupkům zejména ze strany HDK a VPM. A naopak nejvíc na svém nevypočitatelném postoji vydělala TOP09, která získala navíc místo 3. radního a pak už vůbec nevadil ani bývalý náměstek Soukup, ani bývalí radní Fink, Springer, Michálek, Štěrbová nebo Šilhánková, tedy fakt, že v nové Radě je víc jak půlka bývalých radních… Pokud jde o mě, vím, že je to kompromis, a ten nemůže nadchnout nikoho. Na druhé straně, při zvážení jiných alternativ, které se nabízely, považuji tohle za řešení použitelné a asi nejlepší z dosažitelných. Je teď na nové Radě, aby dokázala, že to, co má být změněno (a že toho je!) se opravdu změní, ale přitom si naše město udrží svoje nepopiratelné přednosti a kvality, které vznikly nejen za posledních 20 let pravicových vlád, ale také a především za dob Pospíšila, Ulricha a Pilnáčka (kteří rozhodně nebyli socialisty :))Na primátora už neaspiruju

Tisk článku


Vyhodnotil jsem volební výsledky VPM a akceptoval fakt, že nemohu mít ambice na zvolení primátorem. O to víc jsem se společně s kolegy z VPM soustředil na možnost vytvoření pravostředové koalice, jejíž vznik se zdál hned po volbách velice reálný mmj. i díky tomu, jak rozumně k jednání přistupovala ODS. Povolební optimismus, že bude celkem snadné sestavit pravostředovou koalici, vzal po 3 týdnech jednání náhle za své po odchodu TOP09 za lepšími vyhlídkami vlevo od středu. Od té doby trvá pat, rozhodujících 5 hlasů drží komunisté, kterých se všichni naoko štítí, ale ve skutečnosti se leckomu velice hodí hrozba návratem komunistů na radnici jako omluvenka pro vytváření nejpřekvapivějších kombinací.

Po třech trapných představeních "jako volební" schůze zastupitelstva města se zřejmě 14. prosince konečně rozhodne. Naplní se scénář těch, kdo potřebovali vytvořit dojem vleklé krize, aby pak obhájili dříve neobhajitelné řešení? Zdá se, že jinak to dopadnout nemůže, dolaďují se už jen detaily ...Výsledky VPM v komunálních volbách 2010

Tisk článku


VPM získala 206 mandátů po v celé ČR za téměř milion hlasů voličů.

Výsledky VPM v HK kraji:

Hradec 9,06% (4 mandáty), Trutnov 11,75(4), Jičín 13,53(3), Rychnov 10,80(2), Dvůr K. 14,29(3), Jaroměř 33,18/!!!/(8), N.Paka 13,73 (3), Hronov19,26(4), Úpice 19,19(3), Vrchlabí 14,43(4), N.Město n.M.32,19/!!!/(7), Hořice 17,51(4).

Gratulujeme!Děkujeme

Tisk článku


Děkuji všem 5 189 občanů, kteří mi ve volbách dali svůj hlas a tím dali šanci na vznik pravostředové koalice pro Hradec. Držte nám palce.

Teď už je to jen na Vás

Tisk článku


Vážení voliči, sousedi a spoluobčani, kampaň definitivně končí, co se dalo (i nedalo) slíbit, bylo slíbeno, a teď je už jen na Vás, abyste rozhodli, kdo a kam má vést Hradec Králové příští 4 roky.

Přejeme Vám správnou volbu, kterou je podle nás Volba pro město. Třeba není náhodou, že jsme si vylosovali číslo 1 :-). Čím více hlasů dáte našim kandidátům nebo celé kandidátce, tím větší šance bude, že budeme moci splnit to, co máme ve svém programu.

Předem Vám děkujeme za Vaše hlasy.Plníme sliby, uklízíme plakáty

Tisk článku


Vážené dámy, vážení pánové,

dovoluji si Vám oznámit, že Volba pro město se rozhodla odstranit veškeré plakáty umístěné na sloupech trolejového vedení ve středu 13.října 2010.Plakáty tak budou odstraněny před uplynutím lhůty pronájmu. Občané Hradce Králové tak mohou zkontrolovat, že VPM splnila svůj slib, že plakáty uklidí a nezůstanou na sloupech po komunálních volbách.


S pozdravem,
Jan Jirka, volební manažer VPMČtenáři iDnes chtějí do čela Hradce Zárubu nebo Dvořáka

Tisk článku


http://hradec.idnes.cz/ctenari-idnes-cz-chteji-do-cela-hradce-zarubu-nebo-dvoraka-pzq-/hradec-zpravy.asp?c=A101011_1463913_hradec-zpravy_kluVzkaz voličům

Tisk článku


Vážený pane, vážená paní, za pár dní proběhnou i v Hradci Králové komunální volby, ve kterých mám tu čest být lídrem kandidátky strany Volba pro město.

Nejsem jistě sám, kdo se v těchto dnech bude pokoušet Vás přesvědčit, že byste měli dát svoje hlasy právě jemu. Přesto se odvažuji zaslat Vám tento nevyžádaný mail a požádat Vás o podporu.

Proč si myslím, že bych byl tím správným primátorem právě já? Nabízím něco, co žádný z mých protikandidátů podle mne nabídnout nemůže, tedy osmiletou zkušenost s řízením města Hradec Králové, obohacenou o dalších deset let putování po světě, kde jsem se často zabýval zase právě místní samosprávou a komunální politikou. Poznal jsem, jak to funguje a nefunguje v Evropě, na Balkáně, na Blízkém východě i v Americe. Naučil jsem se při tom mnohému, co bych teď rád využil ve prospěch města, které i po všem tom vandrování jednou provždy zůstává jediným místem, kde jsem opravdu doma.

Vím, že řada z Vás má dnes politiky a politiků plné zuby a chcete, aby je nahradili nějací jiní. Ale je tu velké riziko, že ti, co přijdou jako „nové tváře“ s mnoha lákavými a někdy zcela nereálnými sliby, se brzy ukážou stejní nebo dokonce horší, než ti před tím.

Říká se, že stromy nejlépe poznáte podle ovoce, které plodí. Dovolte mi pár příkladů:

Všichni dnes slibují boj proti korupci. Když mi přišel před skoro dvaceti lety nabídnout poprvé v mém životě úplatek jeden hradecký podnikatel, neprodleně jsem to oznámil na policii. Sice se nepodařilo ji prokázat, ale od té doby už to na mě nikdo nezkusil.

Podobně dnes kdekdo slibuje větší otevřenost a průhlednost radnice a lepší komunikaci. Během osmi let mého prvního primátorování byla zavedena řada věcí, které k tomuto cíli směřovaly. Otevřeli jsme například dveře pro jednání Rady i zástupcům opozice. Vytvořili jsme systém Komisí místních samospráv a pracovali jsme s nimi tak, že nebylo potřeba zakládat nová a nová občanská sdružení, aby si na Magistrátě a v Zastupitelstvu všimli, když v té či oné části města vzniká nějaký problém.

Dnes víte, jaké ovoce Vám přineslo současné vedení města. Jaké ovoce mohou přinést ti, které ještě neznáte? Budou umět stejně dobře tvořit a řídit, jako umějí dnes protestovat a nesouhlasit? A jakými budou, až jim zachutná moc?

Jaké ovoce nese můj strom, si ještě můžete pamatovat anebo si to třeba dohledat v archivech.  A podle toho se rozhodnout.

A? se rozhodnete jakkoli, dovolte mi ještě jednu poznámku na závěr. Ke zvolení primátorem nestačí jen okřížkovat toho, koho považujete za nejlepšího kandidáta. Chcete-li, aby se jím opravdu stal, dejte co nejvíce Vašich hlasů kandidátům, kteří jsou na kandidátce s ním. Nejlépe tedy, když mu dáte hlasy všechny. A jestli si přejete, abych byl primátorem právě já, máte to docela jednoduché. Stačí jeden velký křížek u čísla 1 před jménem "Volba pro město" hned v levém horním rohu té velké plachty, kterou před volbami dostáváte. A dál už ji ani nemusíte číst :-).

 

Nashledanou u voleb se těší a za Vaše hlasy předem děkuje


Martin Dvořák, kandidát strany Volba pro město na primátora města Hradec Králové

www.vpmhk.cz, www.martindvorak.cz

 

 

     Otevři soubor *6.doc  
Otevři soubor *5.doc  

Ankety

Tisk článku


To skutečné hlasování se blíží a nastane 15. října. Zatím to ale může trénovat na těchto adresách. Za podporu v anketách a především ve volbách předem velice děkujeme.

http://www.volby-cr.cz

http://forum.hradeckralove.cz/

 Naše klipy

Tisk článku


Který se Vám víc líbí? "Karty" nebo "Číšník"?

 

http://www.youtube.com/watch?v=jcjpbQd0leY

http://www.youtube.com/watch?v=b-pkxJe8Xh0

 

 Tiskové prohlášení ing. Malíře

Tisk článku


Vzhledem ke skutečnosti, že se v poslední době objevily v rámci nejrůznějších  diskuzí  o podzimních komunálních volbách v Hradci Králové názory, které se týkají mé osoby, mých záměrů a úmyslů, pokládám  za nutné vydat následující prohlášení:

Naprosto se nezakládají na pravdě spekulace o tom, že kandidatura Martina Dvořáka jako lídra kandidátky Volby pro město v Hradci Králové je jakousi hrou, jejímž jediným cílem je udržet  moji osobu v pozici náměstka primátora města . Jednoznačně prohlašuji, že nehodlám obhajovat svoji současnou pozici, kandiduji proto, abych podpořil kandidaturu Martina Dvořáka na post primátora a své další kolegy na čelných místech kandidátky. To jsem mimochodem naznačil již svým umístěním na současné  hradecké kandidátce Volby pro město. Pokud jsem ve svém životě dosáhl nějakých pozic, vždy to bylo tím, že jsem o ně usiloval otevřeně a jednoznačně. Proto také jsem byl v letech 2002 a 2006 lídrem kandidátky a jasně jsem formuloval své cíle. Rozhodně nehodlám ve svých téměř padesáti letech své životní zásady a postupy měnit jen proto, abych se za každou cenu udržel v politické funkci.

Dále považuji za nutné poznamenat, že ti, kteří vyslovují tyto nepodložené názory, nemohou znát osobnost pana Martina Dvořáka. Znám ho osobně již 17 let a jedno vím jistě. Pokud se rozhodl znovu po  letech kandidovat na primátora Hradce Králové, tak je to nikoli proto, aby tím mně nebo komukoli jinému „pomohl“ , ale proto, že chce  tuto funkci opravdu se vší zodpovědností zastávat.  A v tom má moji plnou a bezvýhradnou podporu.

 

Ing. Josef Malíř

náměstek primátora

 Otevři soubor *9.doc  

Prosba o příspěvek na volební kampaň na účet 27-1987680247/0100

Tisk článku


Vážení přátelé, obracíme se teď na Vás s velkou prosbou.VPM nepřijímá žádné prostředky za to, že by její členové hlasovali ve prospěch nějaké zájmové skupiny. Nezískává ani příspěvky ze státního rozpočtu jako parlamentní strany. Financování volební kampaně je proto velice obtížné.Chcete-li nám v tom pomoci, můžete nám posílat svoje finanční příspěvky na naše volební konto číslo 27-1987680247/0100. Do výše 50.000 Kč není nutná darovací smlouva, ovšem jakákoli i mnohem nižší částka je daňově odečitatelná. Zde si můžete stáhnout darovací smlouvu, dvojmo ji vyplnit a podepsat a poté zaslat na adresu VPM, Orlická 163, 500 03 Hradec Králové 3. Vrátíme Vám jeden podepsaný výtisk pro vaši potřebu.Pokud by nám dal tisíc lidí po sto korunách, pokryje to 20% nákladů na naši kampaň, a velice nás to podpoří také morálně. Považujeme ještě za nutné všechny budoucí dárce upozornit, že v souladu se zákonem musíme všechny uvést mezi dárci ve výroční zprávě i tehdy, pokud formlání smlouvu na dar uzavírat nebudeme. Věříme, že to nikomu nezpůsobí nějaký problém. Pokud snad přeci jen v některých případech ano, na Vaši žádost peníze samozřejmě pošleme zpátky.

Předem moc děkujeme za každý sebemenší příspěvek.

 

 Otevři soubor *11.doc   Darovací smlouva ke stažení

Dosud jste nám poslali přes 22 tisíc korun! Děkujeme, akce dále pokračuje

Tisk článku


Děkujeme všem dosavadním dárcům, do dneška se vybralo 22590,- Kč od našich přátel a příznivců nemalou měrou přispívají také sami kandidáti. Budeme přesto i nadále velice vděční za každý budoucí, třeba i velmi malý příspěvek na účet 27-1987680247/0100.  

Zahájili jsme kampaň

Tisk článku


Během jediného dne firma Remarque polepila všech 300 sloupů trolejbusového vedení našimi propagačními materiály. Docela legálně, máme na všechno smlouvy a povolení. Přesto se někdo ve vedení magistrátu nerozpakoval vydat dnes ráno rozkaz městské policii nás pořádně zkontrolovat a pohlídat celou kampaň VPM, případně na místě zjednat pořádek (strhnout???). Zdá se, že současnému vedení Magistrátu HK vadíme víc, než KSČM, ČSSD nebo Změna pro Hradec... Ale my se nebojíme :-)  

Klik - plná velikost
IMG_0677.jpg
Klik - plná velikost
náměstí koncert 009.jpg
Klik - plná velikost
náměstí koncert 005.jpg
Klik - plná velikost
IMG_0627.jpg
Klik - plná velikost
IMG_0642.jpg

Tisková zpráva

Tisk článku


Politická strana Volba pro město /VPM/ bude již počtvrté v podzimních komunálních volbách kandidovat do obecních zastupitelstev ve více než 70 obcích a městech po celé České republice. Na prvním místě kandidátky do městského zastupitelstva ve své tradiční baště v Hradci Králové bude po osmi letech opět stát jeho bývalý primátor z let 1990-1998 Ing. Martin Dvořák, který dnes působí v diplomatických službách. Za ním se  na kandidátce umístili doc. Ing. Arch. Vladimíra Šilhánková, Ph.D., která byla v minulosti také hlavní architektkou města a dnes přednáší urbanismus na vysoké škole,  a Ing. Václav Ludvík, ředitel Výzkumného ústavu ovocnářského a bývalý člen krajského zastupitelstva. I na dalších místech kandidátky voliči naleznou osobnosti se zkušenostmi z působení v komunální politice, jako jsou JUDr. Jiří Všetečka, advokát a člen legislativní rady vlády, který byl v minulosti dlouholetým členem rady města, nebo současný náměstek primátora Ing. Josef Malíř. Svou účastí na kandidátce ovšem Volbu pro město podpoří také například dlouholetý principál divadla Drak prof. Josef Krofta nebo z mnoha televizních pořadů známý Ivan Vodochodský. Šanci ale dostanou i mladí kandidáti, kteří by měli svoje zkušenosti v komunální politice teprve začít sbírat po boku zkušenějších kolegů.

Lídr kandidátky Martin Dvořák říká:  „Nabízím  něco, čím si troufám být odlišný od ostatních kandidátů na primátora – mám osm let zkušeností s vedením města Hradec Králové a přitom nikomu v tomhle městě nic nedlužím, nikomu nejsem zavázán protislužbou, nejsem propojen do žádné zdejší firmy ani podnikatelské skupiny a nemám tu ani žádné pozemky, na nichž by se dalo něco postavit. A k tomu, jako bonus, mohu přidat deset let zkušeností z celého světa, z komunální politiky v různých koutech planety, z diplomacie a obchodních jednání se zahraničními partnery. „

 Tisk článku
Tisk článku

_